Generációk közötti találkozó Kisújszálláson

2017. június 19., címkék: fekete károly, kisújszállás, hirdesd az igét!, Fekete Károly

Száz gyülekezeti tag találkozott Nagykunság különböző gyülekezeteiből június 10-én a Hirdesd az Igét programsorozat legutóbbi alkalmán.

Presbiteri találkozót tartottak Gyulán

2017. április 08., címkék: tiszántúli egyházkerület, hirdesd az igét!, presbiter

Közel kétszázan vettek részt a gyulai református templomban március 26-án a Tiszántúli Református Egyházkerület által szervezett Békés megyei presbiteri találkozón. A találkozó a tiszáninneni egyházkerület „Hirdesd az Igét" programjának idei, „Reformátori Alapok" programsorozata egyik állomása volt.

Őrök a vártán Szatmárban

2016. március 18., címkék: szatmári egyházmegye (mre), hirdesd az igét!, reformátusok lapja, tiszántúli egyházkerület

Háromszáznál is több szatmári presbiter és lelkipásztor gyűlt össze március 6-án Fehérgyarmaton, a helyi református általános iskola falai között, hogy útmutatást és bátorítást keressen szolgálatához. A Szatmári Egyházmegye tavaszi felnőtt- és presbiterképző programjaival – e konferencia mellett a férfiak és a nők csendesnapjával, valamint az egyházmegyei evangelizációval – az egyházkerület Hirdesd az Igét! programjához csatlakozik.

Zajlik a Hirdesd az Igét! program Tiszántúlon

2015. október 21., címkék: hirdesd az igét!, tiszántúli egyházkerület

"Hirdesd az Igét az iskolákban!" Ezzel a címmel indított programsorozatot a Tiszántúli Református Egyházkerület a Nagykunsági Református Egyházmegyében. A református egyház a programban a fiatalokat is igyekszik megszólítani, s egyben iránytűt is mutatna 21. századi, modern világunkban.